Nowości
Geometria i natura - poznaj najmodniejsze łazienkowe trendy!
Geometria i natura - poznaj najmodniejsze łazienkowe trendy!
Wszystko zaczyna się w wyobraźni. Także podróże. Uruchamiamy ciąg skojarzeń, sięgamy nimi do prywatnej kolekcji, którą gromadziliśmy latami. Lektury, obrazy, opowieści. Czasami jedno słowo, na przykład chalet, wystarczy, by ukazał się imponujący pejzaż. Ośnieżone górskie szczyty, drewniane ściany, kubek gorącej herbaty w zmarzniętych dłoniach i rumiane od mrozu policzki.
Patronka szczęśliwych dziewczyn i pocieszycielka tych w smutnych garsonkach, orędowniczka koloru – hiszpańska projektantka Agatha Ruiz de la Prada daje nadzieję, że wkrótce, także na ulicach szarych polskich miast zapanuje radosna, wiosenna fiesta.
Starszym zakręci się łezka w oku na wspomnienie młodości. Młodsi poczują motyle w brzuchu na widok cacuszek vintage. Czyżbyśmy byli już gotowi, by polubić poważny brąz?
Chciała być młodzieńcza, ale nie naiwna. Do pudrowego różu wybrała czarne dodatki. Jest intrygująca, magnetyzująca. Femme fatale naszych czasów.
Na marzec polecamy aż trzy książki o modzie. Przeczytajcie o paryskim haute couture, polskich sukienkach Mai Berezowskiej i szyku z lumpeksu. Jeśli moda was już znudziła, mamy w zanadrzu historię brudu (i higieny przy okazji) prześmiesznie ilustrowaną przez Piotra Sochę.
Jedne grają, drugie straszą. Ale czy aby nadają się do siedzenia? Są ulice, na których ławek celowo nie zamontowano, żeby przypadkiem ludzie się nie gromadzili.
Na polskim rynku sztuki hossa, ceny rosną w zawrotnym tempie. Ale kto o nich decyduje? Jak malarstwo, grafika i rzeźba przeplatają się z ekonomią?
Wzruszająca historia odnalezionych stykówek, Lennon w Powszechnym, wystawa zabawek, którymi bawili się nasi dziadkowie. To w Warszawie. A w Paryżu? W stolicy mody (i Francji) prezentacja twórczości Yves’a Saint Laurenta. O tym mówi cały świat!
W letniskowej miejscowości nad Zatoką Fińską, gdzie 150 lat temu przechadzały się damy w kapeluszach i szeleszczących sukniach, a potem lud Rosji radzieckiej zażywał jodu i balsamicznego powietrza sosnowych lasów, projektant Tim Veresnovsky urządził tchnący spokojem końca lata apartament.
Duch nadbałtyckiego kurortu sprzed stulecia jest wyraźnie obecny w tych wnętrzach, wyraża się jednak nie w oczywistych formach retro, ale w subtelnych nawiązaniach kolorystycznych zaczerpniętych z plaży – od piasku po opaleniznę.
Architektka Monika Ziętarska zaprojektowała wnętrza domu przeznaczonego dla pary, której dzieci wyfrunęły z gniazda. Jest otwarty, przestronny i komfortowy, wspomaga wydzielanie endorfin. Może dlatego, że przez cały rok panuje w nim klimat wakacji?
Bezsenne noce spędzone w świetle reflektorów budowlanych, weekendy ze skalpelem i szczoteczką w dłoni. Paolo Massari i Pietro di Pisa potrzebowali kilku miesięcy, by przywrócić temu miejscu pierwotny charakter. Ale freski z czasów Humberta I wymagały silnej, współczesnej przeciwwagi.
Kwietna opaska pod sufitem pamięta czasy Humberta I, z bożej łaski króla Włoch. Dla młodych mebli jest jak zasuszony wianek prababci albo korona, tym cenniejsza, im bardziej znoszona.
Korony drzew z pobliskiego parku zaglądają w okna. Widzą dobrą sztukę, piękne materiały wykończeniowe i uważnie dobraną kolorystykę. Z niecierpliwością czekają na powrót właścicielki, by dom wypełnił się fortepianowymi pasażami. Wtedy zaszumią z nią w duecie.
Wnętrze całe w naturze. W jej kolorach, w materiałach przez nią stworzonych. Nie słychać tam wpadającego w ucho refrenu. To raczej porywający duszę Chopin, niż wakacyjny hit. Odpoczynek z klasą.
Dobrze zaprojektowane naprawdę robią wrażenie. Spektakularne decydują o prestiżu wnętrza, organizują przestrzeń strefy wejścia lub samego salonu. Schody niezauważalnie wkomponowane w projekt? A może rzeźbiarski element ściągający uwagę? Zainspirujcie się i skorzystajcie z podpowiedzi architektek.
Zautomatyzowane, miejskie megastruktury zamienił na poetyckie miasta żyjące w symbiozie z naturą. 120 prac z prywatnego archiwum Petera Cooka, brytyjskiego architekta-wizjonera, współzałożyciela słynnej grupy Archigram, prezentuje duńskie muzeum Louisiana.
Odepnij narty, przetrzyj gogle, rozejrzyj się wokół i daj się zaczarować. Czerwona trasa nie ucieknie. W dolinie tętni życiem alpejskie miasteczko, na stoku drewniane schronisko wygrzewa się w słońcu. = Architektura (ta w Tatrach i ta w Tyrolu) opowiada barwne historie i nieustannie inspiruje współczesnych projektantów.
W marcu 2021 roku dom aukcyjny Christie’s sprzedał cyfrowy kolaż Mike’a Winkelmanna w formie tokenu NFT za rekordową sumę 69 milionów dolarów. Po październikowej konferencji Marka Zuckerberga świat oszalał na punkcie Metawersum. Nie wszyscy jednak są przekonani, że budowanie wirtualnej quasi-rzeczywistości ma sens. O tym, jak się odnaleźć w nowej, coraz bardziej cyfrowej rzeczywistości, rozmawiamy z Justyną Pokojską, socjologiem.
Kamień, drewno, rośliny – bliskość natury relaksuje. Pomysłów na to, jak zaprosić ją do łazienki, jest wiele, szukamy więc tych mniej oczywistych i szczególnie uważnie przyglądamy się drewnianym meblom. A w detalach stawiamy na szlachetną elegancję – czerń i połysk miedzi.
Jak spełnić marzenie o luksusowej i eleganckiej łazience? Pomyśleć o niej jak o wieczorowej kreacji – zawsze na miejscu będą czerń i oryginalna biżuteria. W tym sezonie najlepiej w ciepłych odcieniach złota, brązu i miedzi. Styl możemy wybrać dowolnie – od klasyki po awangardę.
Geometria i natura - poznaj najmodniejsze łazienkowe trendy!
Kontakt z naturą ma dobroczynny wpływ na zdrowie i psychikę człowieka – odpręża, podnosi odporność i kreatywność. Jednak jak zaprosić ją do wnętrza, w którym nawet nie ma okna?
Drewno i woda to kapryśna para, ale meble łazienkowe to akurat sfera, w której oba żywioły da się pogodzić. Jak to zrobić z korzyścią dla wystroju wnętrza i ku zadowoleniu użytkowników?
Uda się czy się nie uda – któż, wstawiając blaszkę do piekarnika, nie czuje dreszczu emocji? A potem radości i dumy, gdy za szybką blada i bezkształtna masa zmienia się w puszyste, rumiane i zniewalająco pachnące ciasto.
Nowoczesność w futurystycznym image'u i stylizacji retro.
Pierwszy indywidualny projekt Le Corbusiera powstał w rodzinnej miejscowości, dla ojca rytownika i matki uczącej gry na pianinie. Neoklasyczny kostium domu z 1912 roku ukrywa nowe idee, które już wtedy zaprzątały młodego architekta: eksperymenty z wolnym planem, mocnym kolorem, przemyślaną trasą, która przecina ogród i budynek, wprowadzając w nie życie.
To miasto magiczne. Czas płynie tu wolniej. Spacerując jego ulicami, wdycham powietrze przesycone wielowiekową historią i uchylam drzwi wnętrzarskich perełek: klimatycznych knajpek i perfumerii, galerii sztuki, miejsc z rzeczami z drugiej ręki. Czekam na wiosnę. Zobaczcie, dokąd się wybiorę.
Zaglądają do teczek z pomysłami śmiałych pradziadków-konstruktywistów, ale też do domu braci Karamazow.
Meble tradycyjne i nowoczesne, modne materiały i dodatki – nowości z polskich sklepów!
Gorące wieści ze świata architektury i designu!
Do szykownej podmiejskiej willi, nastrojowego mieszkania w zabytkowej kamienicy, ale także do loftu – by przełamać jego surowość. Luksusowe meble Calisia d’oro, powstające w całości w Polsce dzieła stolarskiego rzemiosła, znakomicie zaprezentują się w rozmaitych wnętrzach. Zadowolą wymagających poszukiwaczy piękna oraz współczesnego komfortu. Za ponadczasowy design zakorzeniony w historii i najwyższą jakość wykonania otrzymują nasz znak jakości Top Produkt.
Włącz. Korzystaj, ile chcesz. Wyłącz. Używanie kominków gazowych marki Kratki jest aż tak proste! Te ekologiczne urządzenia pozwalają bez dokładania drewna oraz wynoszenia popiołu relaksować się w cieple i blasku tańczących płomieni.
Szukasz innych wydań ?
Sprawdź archiwum