Pastelowa fala
Nie tylko szybki prysznic, lecz także relaks w samotności, z maseczką na twarzy i książką. Zmienia się funkcja łazienki, więc inny jest także jej wygląd. Poznajmy najnowsze trendy.
Nie tylko szybki prysznic, lecz także relaks w samotności, z maseczką na twarzy i książką. Zmienia się funkcja łazienki, więc inny jest także jej wygląd. Poznajmy najnowsze trendy.
Żyrafa przyświeca kryształowym żyrandolem, nenufary zdobią ściany. To nie sen, nie wybujała wyobraźnia. To dom zaklina przyjście cudownego lata!
Niebieskie są migdały i oczy niewiniątka. Co za nuda! Zaryzykujmy – niech błękit będzie nowoczesny, drapieżny, zadziorny. Zmieniamy mu designerskie emploi.
Boho, etno, folk! Ekscytująca wyprawa w nieznane. Egzotyczne kolory, rozczulające desenie. Odkrywamy urodę prostoty.
Proces kreacji i poszukiwania rozwiązań jest dla nich najciekawszym etapem projektowania. Ich pasje to: sport, moda i motoryzacja. Stołeczne ulice przemierzają na jednośladach!
Lastryko modne jest już od kilku lat. Jednak podczas tegorocznych targów wyposażenia wnętrz Salone del Mobile 2019 ilość ekspozycji korzystająca ze sztucznego kamienia lub z faktur go imitujących przerosła wyobrażenie. Terrazzo można było tam spotkać w każdej skali i kolorystyce – relacjonuje z Mediolanu Szymon Zgorzelski, projektant wnętrz.
Na miejscu Marii Steinhauer Krogh i Bjørna Agertveda też chętnie spędzalibyśmy czas na balkonie, patrząc w stronę Christianii. W murach dziewiętnastowiecznej szkoły strzeleckiej para mieszka w otoczeniu sztuki i malarsko zestawionych kolorów.
Mieszkańcom poddasza bliższe są ptaki niż ludzie śpieszący w dole do swych spraw. Z tej perspektywy, w otoczeniu sztuki i pięknych przedmiotów, łatwiej złapać dystans.
W centrum mieszkania o powierzchni 75 m 2 architekt Andrea Serboli umieścił błękitne pudełko z koralowym wnętrzem, o którym mówi sancta sanctorum. Jeśli się jest Włochem mieszkającym w cieniu Sagrada Familia, nawet łazienka może wywoływać mistyczne dreszcze.
Architekt wychowany w domu pełnym obrazów swobodnie operuje kolorem. Morskie błękity zestawia z odcieniami różu i doprawia słoneczną barwą. I wszystko do siebie pasuje!
Wnętrza w konwencji contemporary classic nawiązują do stylów historycznych, stwarzając komfortową przestrzeń do współczesnego życia. Latem Maja, właścicielka apartamentu, uwielbia otwierać salon na blisko 80-metrowy taras, by cieszyć się z przyjaciółmi popołudniowym koktajlem czy późną kolacją.
Wnętrza w konwencji contemporary classic nawiązują do stylów historycznych, stwarzając komfortową przestrzeń do współczesnego życia. Latem Maja, właścicielka apartamentu, uwielbia otwierać salon na blisko 80-metrowy taras, by cieszyć się z przyjaciółmi popołudniowym koktajlem czy późną kolacją.
Pikowana sofa akcentuje centrum salonu i podkreśla wagę relaksu w domowym zaciszu. Choć przypomina meble klubowe, próżno szukać w jej otoczeniu drewnianych boazerii i stylowych kandelabrów. Przeciwnie, towarzyszą jej sprzęty lekkie i nowoczesne. A czasem frywolne.
W domu zaprojektowanym przez zespół z pracowni Vis a Vis Anny Wojczyńskiej ściany i meble są łagodnie wyoblone, pochwyty dopasowane do dłoni, tkaniny przetkane połyskliwą nitką, faktury – gęste. Miał być źródłem przyjemności odmierzanej powoli.
W ciepłe dni najlepiej zaaranżować pokój w ogrodzie, na tarasie lub w oranżerii. Wybierz spośród mebli z drewna – nabiorą szlachetności po latach użytkowania – czy ażurowych – przepuszczą światło i rzucą cienie. Kolor, kształt i wielkość według uznania.
Najpiękniejsza jadalnia? Wiosenna. Na polanie, pomoście, tarasie. Umilana gonitwą cytrynków między kieliszkami i zapachem traw. Tu wzroku nie wbija się w talerz, a cisza nigdy nie jest niezręczna.
Z Jonasem Petterssonem, współzałożycielem międzynarodowego zespołu Form Us With Love, tegorocznym gościem specjalnym Łódź Design Festival, rozmawialiśmy o demokracji w biurze i o tym, jak jest związana z... wysokością krzeseł. A także o analogowym Pintereście oraz o domach przyszłości.
Sto trzydzieści lat działalności wytwórni porcelany Rosenthal to ważna część dziejów wzornictwa. Od 30 lat ta historia pisana jest także w Polsce. Z tej okazji przypominamy legendarne wzory i wybitne postaci, dzięki którym marka jest utożsamiana z zastawą najwyższej klasy. Szczególne miejsce w tym gronie zajmuje pewna wyjątkowa dama.
W poszukiwaniu wnętrzarskich nowinek na Salone del Mobile do Mediolanu zjeżdżają miłośnicy pięknych wnętrz i designu z całego świata. I mimo że w tym roku kuchnia nie należała do tematów głównych, udało nam się co nieco podpatrzyć. Zapraszamy na przegląd kuchennych trendów i ciekawostek.
Wygląda na to, że odejście od bieli w kuchni zostało ogłoszone przedwcześnie. Gdy przyjrzymy się aranżacjom podczas tegorocznych targów w Mediolanie, widać wyraźnie, że jasne kolory nie są passé. Oprócz śnieżnej bieli do kuchni, także tych nowoczesnych, zawitały écru i kremy oraz wszelkie odcienie off-white.
Przyciąga uwagę jak żaden inny kolor. Czerwień symbolizuje siły witalne, życie, piękno, a także miłość. Nikt nie pozostanie wobec niej obojętny, więc jeśli decydujemy się na czerwone akcenty w kuchni, niech będą to przedmioty wyjątkowe. W końcu to kolor, który pobudza apetyt – także na design.
Najmodniejsze kuchnie są prawdziwą ozdobą domu. Znajdziemy w nich luksusowe materiały – marmur, usłojone drewniane fronty i urządzenia przypominające elementy wystroju salonu, na przykład okap podobny do lampy sufitowej.
Atmosfera, którą kreujemy we wnętrzu, to nie ulotne wrażenia, ale wybór konkretnych rozwiązań. Świadoma gra kształtów, kolorów i żywiołu. Dziś możemy tworzyć ją nawet zdalnie dzięki aplikacjom mobilnym. Podpatrzyliśmy ciekawe pomysły na targach ISH we Frankfurcie. A na dodatek propozycje, które nigdy nie wychodzą z mody.
Woda, światło, energia – pokazujemy, jak nadać łazience niezwykły klimat. Tym razem nie tylko za sprawą niezawodnych wnętrzarskich metod i estetyki zen, ale też nowoczesnych technologii, które pozwalają tworzyć własną scenografię kąpieli.
Gorące, pustynne kolory to nieprzemijający trend na całym świecie. Tworzą we wnętrzu nastrój, wspaniale wyglądają zestawione z ciemnym kamieniem, marmurem i betonem. Nadają szlachetność detalom. Lubią lekkie, minimalistyczne formy. Luksus to nie przepych.
Ceramikę o prostych liniach łączymy z armaturą retro wykończoną 24-karatowym złotem. Innowacyjna technologia w połączeniu z tradycyjnymi materiałami i kształtami wygrywają we współczesnej łazience!
Na tegorocznych targach trendów łazienkowych ISH Frankfurt dominowały szlachetne wykończenia, w tym czarny mat i różne odcienie złota, nawet do prawie przezroczystego. Przydymionym i pudrowym barwom wtórowały żywe kolory i ascetyczne formy, za którymi kryły się najnowsze, zaskakujące technologie.
Zaraz, zaraz... Zanim zaczniesz kompletować zastawę stołową i układać kwiaty w wazonie, pomyśl o kwestiach podstawowych: o pięknej i trwałej podłodze, markizach zewnętrznych, żaluzjach i roletach okiennych, które uchronią wnętrze przed nadmiernym nasłonecznieniem. Nie znasz się na tym? Radą służą fachowcy!
Plebiscyt DESIGN DLA KONESERA już po raz siódmy promuje najlepszy design. Prezentujemy nowości na rynku wnętrzarskim – piękne i funkcjonalne rozwiązania, które nawiązują do znakomitych tradycji polskiego wzornictwa i najważniejszych światowych dokonań. W czerwcu czytelnicy i jury „Dobrego Wnętrza” wybierają najciekawsze, najpiękniejsze i najbardziej innowacyjne produkty w kategorii kuchnia. Zapraszamy do głosowania!
Nie tylko szybki prysznic, lecz także relaks w samotności, z maseczką na twarzy i książką. Zmienia się funkcja łazienki, więc inny jest także jej wygląd. Poznajmy najnowsze trendy.
Przed nami druga edycja cyklu „Dobrego Wnętrza Spotkania ze Sztuką”. Tym razem na licytację zostaną wystawione zarówno obrazy olejne młodych artystów, jak i grafiki uznanych twórców. Zapraszamy już 16 maja do warszawskiego Hotelu Bellotto.
Brief był taki: młodzi ludzie – lubią kino, podróże i design. To ich pierwsze, wymarzone mieszkanie. I pierwszy wspólny pies. Plus małe dziecko. Angelika z IKEA i Magda z „Dobrego Wnętrza” wspólnie urządziły dla nich wnętrze. Na żywo do zobaczenia w salonie IKEA na Targówku w Warszawie.
Tosia Kiliś i Agata Klimkowska, założycielki Fenek Studio, na tegorocznej Arenie Design zyskały tytuł Projektantek Roku. Działają wspólnie od czterech lat, tworzą unikatowe obiekty ceramiczne – użytkowe i dekoracyjne.
Łukasz Friedrich swoje butle i wazony wysyła z poczty w Łomiankach nawet do Australii. Za granicą reprezentuje go szwajcarska Galerie Philia. Polska publiczność prace artysty będzie mogła zobaczyć na wystawie „Dobrego Wnętrza” „Niepowtarzalni” podczas Łódź Design Festival.
Bliźniaki zaprojektowane przez Waltera Gropiusa dla mistrzów Bauhausu w niemieckim Dessau tylko z zewnątrz są powściągliwe i ascetyczne. Róż, złoto, turkusy w odnowionych wnętrzach zdradzają artystyczną swobodę mieszkańców, zamiłowanie do eksperymentów.
Magda Kazimierczuk o wzruszeniach w maleńkiej cerkwi zagubionej w gęstym lesie. Piotr Baran o boskiej naturze maszyn.
„Wszystko, co widzę, czego doświadczam, jest dla mnie inspiracją do działania i do pracy” – mówi Paula, łowczyni trendów, pasjonatka fotografii, która w tym, co robi na co dzień, odnalazła prawdziwe szczęście.
Tapeta, dzięki której poczujesz się jak w tropikach, lampa, która pozwala na niezwykłą grę światła i cienia, zasłony, precyzyjnie regulujące dostęp promieni słonecznych – wybierz to, czego potrzebujesz!
Dużo się dzieje. Przed nami Łódź Design Festival i Gdynia Design Days, na których będzie można zobaczyć, jakie wyzwania stoją przed młodymi twórcami. Projektantów zapraszamy do wzięcia udziału w konkursach organizowanych przez Stowarzyszenie Architektów Wnętrz i markę AEG.
Czerwiec polski w XV i XVI w. używany był do farbowania jedwabiu, wełny, skóry, grzyw i ogonów końskich. To niejedyny owad zasłużony dla rzemiosła i wzornictwa.
Przenika szklane klosze, igra w kryształkach, pląsa na lśniących powierzchniach. Od barwy i natężenia światła zależy nastrój we wnętrzu. Ale to lampa nadaje mu formę.
Klinkier w szarej barwie i z metalicznym połyskiem? Nowoczesna odsłona tradycyjnego materiału to piękna inspiracja. Zachęca, by w twórczy sposób odczytać walory wątku ceglanego we wnętrzu.
Eleganckie, ale niekoniecznie stylizowane – również na wskroś nowoczesne. Z mięsistych tkanin, nawet z podszewką, albo z lekkich, półprzejrzystych. Mogą wystąpić w towarzystwie zasłon, niezwykle szykownie prezentują się jednak i same. Rolety rzymskie dają nieograniczone możliwości dekoracyjne, a przy tym okazują się nadzwyczaj funkcjonalne.
Stargres przedstawia innowacyjną nawierzchnię łączącą szlachetność kamienia naturalnego, nowoczesność betonu oraz praktyczność gresu. Do wszystkich pomieszczeń i na zewnątrz!
Szukasz innych wydań ?
Sprawdź archiwum