Urządzenie pokoju dziecięcego nieraz spędza przyszłym rodzicom sen z powiek. Znów będą mogli spać spokojnie, gdy sięgną po projekt gotowy. Dzięki niemu w mig stworzą w pełni wyposażone wnętrze, równie funkcjonalne, co urzekające wyglądem.
Tego lata odmłodniejesz o dekadę, przemienisz się w rajskiego ptaka lub zalotną syrenę. Jeśli nie masz słuchu, wabić będziesz śmiechem, szklanymi paciorkami, turkusem i piegami. Dalej, zrzucaj garsonkę i chodź się bawić!
Dziewczyny o szyjach długich jak u Modiglianiego podglądają śpiącego kochanka Jeana Cocteau. Na krzesłach przycupnęły creepy ciotki Antonia Marrasa. Design ma w końcu ludzką twarz.
Zaprojektowany przez niego dom klient na wizualizacji widzi na własnej działce – dla realizmu. W domach lustrzanych otoczenie, dzięki odbiciu, wpisuje się w budynek. Na architekturę Marcina Tomaszewskiego przekładają się jego pasje – muzyka i motoryzacja.
Azyl Karoliny i Przemka, ich córki oraz ukochanych chartów pomogła urządzić projektantka Marta Napiórkowska-Łosin. Nowoczesne wyposażenie wzbogaciła vintage'owymi akcentami, nadając wnętrzu szyk sopockich kamienic.
Niedosłowne cytaty z przeszłości, przedmioty retro i towarzystwo z naszych czasów. Wokół delikatna jak morska bryza aura sopockiego kurortu. Słońce jeszcze wysoko, ale już po sezonie, nie ma tłumu – rzeczy i materiałów tylko tyle, ile trzeba.
Patronem tego domu jest Gianni Olivi, przystojny wąsacz w mundurze, który sto lat temu przekształcił przypominający gołębnik budynek w okazałą posiadłość. Nowa właścicielka nadała jej jego imię i dziś Casa Olivi jest azylem, w którym poznaje uroki słodkiego leniuchowania.
Najpierw bambusowe tyczki biorą długą kąpiel we wrzącej solance – twardnieją w niej na stal, a później przez miesiąc wylegują się w słońcu. Dopiero wtedy trafiają do warsztatu rzemieślnika, który tworzy z nich cuda do wnętrz.
Naturalne piękno wynikające z upływu czasu, prostota, skromność i autentyczność przedmiotów – wabi-sabi na Starym Mokotowie ma się naprawdę dobrze. Tutaj w cenie jest spatynowane drewno, a historie poszczególnych elementów łączą się w jednej opowieści.
Klasycy designu ją nudzą. Woli meble znalezione na targach, białoruskie, podlaskie i japońskie tkaniny, współczesne rzemiosło z Polski i z Dalekiego Wschodu. Za jej oknami szumią stare drzewa owocowe, a o 17 rozbrzmiewa „Marsz Mokotowa”.
W dwupoziomowym mieszkaniu typowego, niczym niewyróżniającego się budynku architekci z izraelskiej pracowni Pitsou Kedema próbowali stworzyć wnętrze ponadczasowe i niebaczne na trendy. Surowe towarzystwo niewykończonych materiałów ożywiają książki, obrazy olejne, pocieszne miny ręcznie malowanych lalek – kwaśne jak ocet, chmurne jak noc.
W Białym Mieście – czarna stal. I forma, która podąża za funkcją. Ta estetyka ma prawie tyle lat co Tel Awiw. Dobrze to znacie? To popatrzcie z bliska. Zobaczycie, że reflektor jak grecka kolumna ma kanelowaną nogę, a sofa idealnie się nadaje dla agentów 007.
Przyjmuje pierwszą poranną kawę, wytwory kwitnących talentów kulinarnych, piętrzące się dokumenty zdalnego biura i nocne zwierzenia przy kubku ciepłego mleka. Wokół stołu toczy się życie zabieganej rodziny. Warto, aby była to solidna podstawa.
Tego lata spędzimy wakacje w sąsiednim województwie. Zapewniamy, że będzie pięknie! Na Mazurach – kormorany i raki w sitowiu, na Pomorzu kuszą rozgrzany piasek i srebrne trawy wydm. W tatrzańskiej kosodrzewinie spotkacie kozice. Czekają was patriotyczne uniesienia i dobra architektura.
Dzieci odchodzą z domu, małżonkowie i meble się zmieniają, a podłoga zostaje. Niech będzie klasyczna! Stawiamy na ponadczasowe wzory i gatunki tylko tych drzew, które szumią za oknem.
Zapraszamy do gotowania pod chmurką. Razem z ekspertami podpowiadamy, jak otworzyć kuchnię na ogród, taras lub chociaż widok za oknem, oraz jakie materiały wykończeniowe pomogą stworzyć iluzję, że wnętrze wychodzi do ogrodu, a ogród przenika do wnętrza.
Sobotni grill, garden party albo poranna kawa na tarasie – gotowanie i jedzenie na świeżym powietrzu mają nieodparty urok. Dlatego choć lato nie trwa długo, warto otworzyć kuchnię na zewnątrz. Odpowiednia aranżacja ułatwi kontakt z naturą – na co dzień, nie tylko w weekendy.
Aromat ziół rozchodzi się po całej kuchni, drewniane trzonki szorstko pieszczą dłonie, promienie słońca igrają w kolorowym szkle na parapecie – natura nie znosi ograniczeń i śmiało przekracza nasze progi. Niech się tutaj rozgości.
W nowoczesnej kuchni nie ma miejsca na kompromisy – uroda musi iść w parze z funkcjonalnością, a nawet nawiązująca do historycznych stylów estetyka często skrywa zaawansowane technologie.
Dobrze urządzona łazienka może się stać enklawą – miejscem odpoczynku, relaksu, ładowania baterii. Może też być swoistym wehikułem czasu. Przenosić w przeszłość, do epok, których styl nas fascynuje, inspiruje i pobudza naszą wyobraźnię. Musimy tylko wskazać ulubiony punkt na osi czasu.
Urok przeszłości nie od dziś wywołuje tęsknotę. Podróże w czasie nie są jednak możliwe, przynajmniej na razie. Warto się więc zastanowić, czy styl którejś z epok minionych nie jest na tyle atrakcyjny, by nie tylko wziąć we władanie nasze emocje, ale też na stałe zagościć w naszych domach.
Wieczór już blisko. Ostatnie promienie zachodzącego słońca odbijają się w złotych dodatkach. Delikatny trzepot skrzydeł nie burzy ciszy. Przy toaletce dama spokojnie wybiera biżuterię. Zamyślony chłopiec przysiadł tuż obok parawanu. Wciąż patrzy w przeszłość.
Nowoczesne łazienki dbają o naszą wygodę i nasze bezpieczeństwo. W wannie się nie poślizgniemy, nie potkniemy o brodzik w posadzce. Komfort zapewni nam myjąca toaleta lub deska. Codzienna higiena w tak zaaranżowanych wnętrzach to przyjemność!
W roku 2020 plebiscyt Design dla Konesera ma odświeżoną formułę – wprowadzamy nowy sposób nominacji produktów. Nie zmieni się jednak to, co najważniejsze – Czytelnicy i jury „Dobrego Wnętrza” wybiorą najlepiej zaprojektowane, funkcjonalne i estetyczne produkty wyróżniające się spośród oferty rynkowej. Plebiscyt Design dla Konesera, zainicjowany w roku 2012 z okazji 15-lecia „Dobrego Wnętrza”, już po raz ósmy promuje doskonały design, piękne i praktyczne rozwiązania, które odwołują się do najlepszych tradycji polskiego i światowego wzornictwa. Zapraszamy do udziału!
„Zawsze wolałam być dobrą aktorką niż dobrą matką czy przyjaciółką” – mówi otwarcie Fabienne, wielka gwiazda kina w filmie „Prawda”. Reżyser Hirokazu Koreeda w swoim pierwszym obrazie zrealizowanym poza Japonią odsłania piwniczne sekrety aktorskiej sławy, ale czy dotrze do tytułowej prawdy? Scenograf Riton Dupire-Clément zabiera widzów do złotych lat 80. Nam opowiada o wnętrzach, w których wszystko skupione jest na egocentrycznej królowej.
Artystka Monika Patuszyńska, twórczyni autorskiej metody odlewania z form gipsowych, już nie walczy z procesem. Na język porcelany tłumaczy swoje przemyślenia i przeżycia. Interesuje ją jej relacja z obiektem i materiałem, nie interesuje odbiorca. Akceptuje stratę wpisaną w pracę ceramika. Nie płacze nad stłuczoną porcelaną.
Płaszcz z tkaniny na poduszkę. Żeńska i męska energia w krześle „Piano”. Klasyki wzornictwa w nowych wersjach i skali. Użyteczny ślad ludzkiej dłoni. Retro ziemia i niebo.
Po trzech miesiącach zamknięcia Polaków w domach zapytaliśmy architektki Dorotę Kuć i Karinę Snuszkę z warszawskiej pracowni Mood Works, jak ten trudny czas wpłynął na ich pracę i oczekiwania inwestorów. Zdaniem duetu będziemy: staranniej dobierać wyposażenie wnętrz, docenimy jakość, będziemy się cieszyć pracą w funkcjonalnych gabinetach, inwestować w sztukę współczesną i tworzyć przydomowe ogródki.
Wybraliśmy najciekawsze nowości rynkowe: wygodne meble, mobilną lodówkę i znakomite słuchawki. Oprócz tego wysyłamy was do Wojnowa na Mazury, na wystawę fotograficzną „Dobrego Wnętrza” pt. „Niepowtarzalni”.
Świetny projekt wakacyjnego domku i polskie lustro z nagrodą Red Dot! Oprócz tego pościel jak kwietne łąki i obrazy szumiące błękitem morza. Wszystko, co najpiękniejsze.
Fizyczne oddalenie w czasie pandemii nie musi oznaczać apatii i oziębłości. Projektanci uczą nas łapać dystans. Jaki koronastyl wolisz? Coś dla Madame Pompadour czy raczej dla Space Ace'a?
Zimą tęskniliśmy do lata, ale teraz dają się nam we znaki upały. Szukamy więc rozwiązań. Popularne rolety wewnętrzne chronią przed jaskrawym światłem, ale nie przed gorącem – nagrzewają się od promieni słonecznych, a ciepło oddają do pomieszczenia. Z kolei rolety zewnętrzne, które skutecznie chronią przed wysokimi temperaturami, pogrążają wnętrza w mroku. Na szczęście w zasięgu ręki mamy też markizy zewnętrzne VMZ firmy FAKRO do okien pionowych, które skutecznie zatrzymują upał za oknem, a jednocześnie zapewniają dopływ naturalnego światła.
Klasyczną urodę podłóg drewnianych w inspirujący sposób połączyli z wpływami minimalizmu i stylu boho, modernizmu i... modern classic. Kto? Laureaci drugiej edycji Jawor-Parkiet Design Awards.
Jak urządzić letnią kuchnię w ogrodzie, aby uzupełniła dobry projekt zieleni i nie przytłoczyła przyrody ciężką bryłą? Gotowanie pod gołym niebem nie musi już oznaczać estetycznych kompromisów.
Urządzenie pokoju dziecięcego nieraz spędza przyszłym rodzicom sen z powiek. Znów będą mogli spać spokojnie, gdy sięgną po projekt gotowy. Dzięki niemu w mig stworzą w pełni wyposażone wnętrze, równie funkcjonalne, co urzekające wyglądem.