Funkcjonalność i estetyka – nierozłączna para biorąca kuchnie we władanie. Nie opierajmy się tej inwazji. Dzięki niej powstanie przestrzeń na miarę naszych potrzeb, z meblami idealnie dopasowanymi do powierzchni, którą dysponujemy, i gustu domowników. Bo kuchnia powinna cieszyć!
O połączeniu żółtego z szarym (kolory Instytutu Pantone'a na 2021) wiemy już wszystko. My skupiłyśmy się na mniej oczywistych zestawieniach kolorystycznych. Lila, bordo i brzoskwinia. Ktoś powie: horror, ktoś inny: dziwaczne. Dla wnętrzarskich anarchistów – rewelacja. Nam się podoba, i designerom – jak widać – również. I to bardzo!
Zieleń wcale nie jest taka uspokajająca i relaksująca, nie dajcie się zwieść. Ma też drugie, niepokojące oblicze. Awangardowe, zawadiackie. Fatalny wpływ ma na nią czerń. To przez nią jest taka niegrzeczna!
W powietrzu meandrują nuty perfum Lolity Lempickiej. Oko (i nos!) cieszą pachnące dzieła sztuki Maison Berger Paris. Można się zapomnieć, zaczytać... Przenieść myślami do XVIII-wiecznego Paryża, postępowego międzywojnia, do lat 50. XX w.
Tworzy bezkompromisowo. Nad rozwiązania oczywiste przedkłada unikatowe. Poszanowanie kontekstu i potrzeb inwestora oraz ponadczasowa estetyka to nadrzędne zasady, którymi się kieruje. W wolnym czasie (a ma go bardzo mało) znajduje inspiracje i chłonie energię, którą potem oddaje w projektach.
Shutter House projektu australijskiej pracowni State of Kin to betonowy blok pokryty żylastą skórą, w którym wszystko stoi na głowie. A na dodatek budynek mruga okiennicami w stronę jeziora!
Kolorowo, ale nie krzykliwie. Mimo betonu i szkła – przytulnie. O niezwykłej urodzie tego wnętrza decyduje harmonia barw, materiałów, form i przestrzeni.
Wnętrze zainspirowane paryskimi kamienicami powstało na poznańskich Jeżycach. Gdy projektantka i właścicielka Maria Jachalska weszła tu pierwszy raz, zastała odpadający tynk, kruszące się sztukaterie i nieszczelne okna, przez które wiał wiatr zmian.
Sztukaterie, żółte plastikowe krzesła, pastelowe nobliwe dekoracje. Umiejętność łączenia tego, co na pozór nieprzystające, to sztuka piękna. Szczególnie ceniona nad Sekwaną i nad Wartą.
Robyn i Clinton Campbellowie zamieszkali w domu, który góruje nad okolicą jak latarnia morska. Za monumentalną fasadą i krzywiznami nawiązującymi do art déco kryją się wnętrza, choć na to nie wyglądają, niewielkie i... urządzone oszczędnie.
Na przedmieściach Kapsztadu za ceglaną fasadą domu wkomponowanego w zbocze jest bardzo europejsko. Potomkowie holenderskich i francuskich osadników siedzą na skandynawskich kanapach, zachowują kalwiński umiar, zamiast zulu i xhosa mówią międzynarodowym językiem modernizmu.
Daria i Łukasz doskonale wiedzieli, czego chcą. Dom miał być minimalistyczny – czysta, prosta bryła i ascetyczne, lecz funkcjonalne wnętrze. Katarzyna Cynka-Bajon i Bartek Bajon do urzeczywistnienia tej idei podeszli z iście chirurgiczną precyzją.
Mimo niewielkich rozmiarów i niezobowiązującego designu trudno odmówić mu wszechstronności. Poda herbatę w salonie, zaserwuje drinki w kuchni, a w sypialni przechowa książki i bibeloty. Uniwersalny i mobilny – pomocnik idealny!
Chcesz, by w domu było po prostu jaśniej? A może zależy ci na prestiżu i znanym nazwisku projektanta, no przyznaj się! Możesz też trochę poszaleć, zobacz, ile lamp wykracza poza klasyczne formy kabla i klosza. Jedno jest pewne, czy śmieszna, czy zupełnie serio – dobra lampa zdobi wnętrze!
O radości przebywania w kuchni w dużej mierze decydują odpowiednio dobrane meble, które nie tylko realizują założenia trójkąta roboczego, ale też są eleganckie i idealnie dopasowane do wnętrza. Przedstawiamy ciekawe, inspirujące aranżacje kuchenne, a Ewelina Dekordy z firmy Halupczok opowiada o kuchniach po roku 2020.
Funkcjonalność i estetyka – nierozłączna para biorąca kuchnie we władanie. Nie opierajmy się tej inwazji. Dzięki niej powstanie przestrzeń na miarę naszych potrzeb, z meblami idealnie dopasowanymi do powierzchni, którą dysponujemy, i gustu domowników. Bo kuchnia powinna cieszyć!
Jedne są dyskretne, choć jest w nich coś nonszalanckiego, inne otwarcie roztaczają swój urok i z premedytacją zawłaszczają przestrzeń. Wszystkie błyszczą, nęcą, przyciągają uwagę. Bez dodatków byłoby nudno. Nawet introwertyczny minimalizm kocha mocne akcenty.
Choć rzeczywistość ostatnio nas nie rozpieszcza, warto czasami się od niej oderwać i przypomnieć sobie beztroską rozrywkę. Nawet w mniejszym gronie zabawa może być przednia.
Inteligentne rozwiązania to nie tylko frajda dla gadżeciarzy, ale też wydajne wsparcie w codziennej pracy. Warto postawić na urządzenia, które same reagują w zależności od sytuacji, pamiętają o obowiązkach i nigdy się nie spóźniają.
Co na ściany? Co na podłogę? O trendach w płytkach ceramicznych rozmawiamy z ekspertką Grupy Tubądzin Anną Skonką-Wojtysiak, a architektka Alina Badora podpowiada, jak wykorzystać różne okładziny w aranżacji łazienki. Do tego inspirujące stylizacje, modne dodatki i najciekawsze nowości. Zapraszamy!
Dominują skrajności – wielkie formaty i misterne mozaiki. Płytki ceramiczne wciąż trzymają się mocno na pozycji lidera, naturalny kamień i drewno zaś są w odwrocie. Za to swoją obecność w łazienkach coraz wyraźniej zaznaczają spieki, śmielej swe zalety prezentują też winylowe tapety i panele.
Przybysz z kosmosu czy z głębi Ziemi? Jego srebrzystoperłowa poświata zdaje się wskazywać nieziemskie pochodzenie i moce. Legenda mówi, że trzymając go w ustach podczas pełni, kochankowie mogą ujrzeć wspólną przyszłość. Nawet jeśli to nie całkiem prawda, pozwólmy się uwieść onirycznemu pięknu.
Przybysz z kosmosu czy z głębi Ziemi? Jego srebrzystoperłowa poświata zdaje się wskazywać nieziemskie pochodzenie i moce. Legenda mówi, że trzymając go w ustach podczas pełni, kochankowie mogą ujrzeć wspólną przyszłość. Nawet jeśli to nie całkiem prawda, pozwólmy się uwieść onirycznemu pięknu.
Czerń, biel i czerwień to kolory, które zawsze będą modne. Razem, w parach lub solo. Pasują więc idealnie do łazienki, której aranżacji nie zmienia się co sezon. Zawsze pozostają świeże!
– Serca i duszy nie oszukasz – mówi Natalia Karpickaja, absolwentka zarządzania w Szkole Głównej Handlowej, która nad karierę menedżerki przedłożyła rzemiosło. Talent do rękodzieła ma w genach. W podwarszawskim Piasecznie prowadzi Atelier Maison, pracownię, w której tworzy meble zdobione słomą, wykorzystując popularną we Francji tradycyjną technikę marqueterie de paille.
Zoom na rodzime marki i polskich projektantów! Niezmiennie #wspieramypolskidesign. Prezentujemy dokonania firm, które startują, i uznanych twórców rozpieszczających nas nowymi pomysłami. Jak zawsze sekundujemy też udanym mariażom sztuki i rzemiosła.
Podczas II wojny światowej była siedzibą Wehrmachtu, po wojnie – ambasadą ZSRR. Villa Empain, majstersztyk stylu art déco, powstała w 1934 r. w Brukseli na zlecenie młodziutkiego barona Empain, który właśnie odziedziczył fortunę i dał architektom czek in blanco. Pracowali tu wybitni rzemieślnicy epoki: witrażysta Max Ingrand, wirtuoz żelaza i stali Edgar Brandt.
Fascynująca podróż w świat designu - klasycznego i takiego, który na takie miano ma szansę w przyszłości. Zapraszamy do Elektrowni Powiśle! A także na Mysią 3 w Warszawie, do Concept Store Miuform w Poznaniu i do Domoteki.
Każdy z nas najlepiej zna własne oczekiwania. A firma VOX, podążając za zróżnicowanymi potrzebami swych klientów, stworzyła innowacyjny system meblowy Creative, który za sprawą intuicyjnego konfiguratora online pozwala dopasować regały, szafy, szafki i komody do indywidualnych wymagań.
Pięknie wyrośnięte ciasto drożdżowe, domowy chleb z chrupiącą skórką, idealnie zrumieniona z każdej strony i soczysta w środku pieczeń, gotowany na parze łosoś z warzywami albo wołowina sous vide – a wszystko to z jednego piekarnika. Łatwo i wygodnie.
Modne wielkoformatowe przeszklenia rodzą równie duże wyzwania. Pogodzić potrzebę prywatności z luksusem otwarcia wnętrza na otoczenie, a także chronić dom zarówno przed wychłodzeniem zimą, jak i przegrzaniem latem pomogą odpowiednie rolety.
Granderoca, nowa linia wielkoformatowych gresów firmy Ceramstic, przynosi niezwykle odporne płytki ceramiczne o szlachetnej urodzie kamienia. Wzbogacą dowolne wnętrze, sprawdzą się też na zewnątrz.