Autor: Tom Kurek / MoodworksPEŁNA OTWARTOŚĆ Obszerna część dzienna integruje salon, jadalnię i kuchnię, a dodatkowo dużymi przeszkleniami łączy wnętrze z otoczeniem. Dzięki temu, z jednej strony, bliscy, gdy już się spotkają, mogą spędzać czas rzeczywiście razem. Z drugiej – czują swobodę, jaką daje perspektywa miasta oglądanego z poziomu siódmego piętra
Tu przecinają się drogi rozrzuconych po świecie bliskich. Dlatego zamiast rozpraszającego telewizora jest biokominek – ognisko domowe naszych czasów. Wygodne meble zachęcają, by pogrążyć się w rozmowie. A obrazy i liczne rzeźby podkreślają rangę spędzonych razem chwil.
Czy ten artykuł był ciekawy? Podziel się nim!
Subskrybuj, aby czytać dalej.
Sprawdź naszą ofertę. Jakościowe treści dostępne na wszystkich urządzeniach.
Czy to włoska Toskania, czy też polskie Podlasie żniwa to najważniejsze dni w życiu wsi! Po pracy czeka nagroda. W cieniu drzewa — łyk wina, hoża dziewczyna. Współczesna sielanka prawie niczym się nie różni od tej, która była udziałem Laury i Filona, bohaterów oświeceniowej klasyki gatunku. Tak jak niegdyś sławi obraz wytęsknionej, szczęśliwej natury i prostych przyjemności. Tylko między stanisławowskie strofy wkradł się wers chwalący zaawansowaną myśl techniczną.
Nieszkodliwe, naturalne. Uzależniają tylko trochę. Powodują malinowe przewidzenia, pistacjowy humor. Skutki uboczne? Niegroźne. Najczęściej spotykane to podróże w czasie.
Na międzynarodowym rynku sztuki działa dziś 200–300 tysięcy kolekcjonerów, na rynkach lokalnych – miliony. Mnożą się prywatne muzea – oto nowe zjawisko w sztuce, z którego zapamiętamy XXI wiek
Halina budowała osiedla z myślą o codzienności. Alina tak sadziła zieleń, by nie trzeba było dużo podlewać. Z ich zainteresowania tym, co pozornie nieefektowne, powstały rzeczy wielkie, które znakomicie przetrwały próbę czasu.
Miłośnicy rzeźby, ceramiki i dobrego designu powinni być tego lata usatysfakcjonowani! Polecamy dwie znakomite wystawy i nowy, zaskakujący formą stół od polskiego producenta.
Wychowany w ciasno obwarowanym średniowiecznym mieście Massimo Moltrasio szukał panoramicznych widoków. Ale od historii uciekać nie chciał. Przeciwnie, nad jednym z najpiękniejszych jezior Europy stworzył osobistą przestrzeń pełną rodzinnych opowieści.
Sycylijskie głowy (teste di moro) opowiadają mroczną historię poligamii. We wnętrzach, do których trafią, szerzy się poliamoria – miłość do sztuki, rzemiosła, podróży i starych włoskich willi. Odwzajemniona, wolna i bezpieczna.
Kameralny apartamentowiec w urokliwym zakątku na Mokotowie. Marta Napiórkowska-Łosin z pracowni Mana Design stworzyła tu wnętrze nowoczesne, lecz pełne ciepła, słońca i delikatności. Trochę jak w Kalifornii, trochę jak w domku na Bali – zachęca do wypoczynku i zabawy.
Jak zachować smaki lata na zimę? Jedni robią konfitury, inni wpuszczają do domu dużo słońca i wstawiają plecione fotele. Do tego jasne drewno, kropla turkusu i można zapraszać przyjaciół na sesję planszówek.
Tu przecinają się drogi rozrzuconych po świecie bliskich. Dlatego zamiast rozpraszającego telewizora jest biokominek – ognisko domowe naszych czasów. Wygodne meble zachęcają, by pogrążyć się w rozmowie. A obrazy i liczne rzeźby podkreślają rangę spędzonych razem chwil.
Z marmuru powstaje i rzeźba, i postument. Z kolei drewno jest tworzywem mebla lub tylko jego ozdobą. Żyrandol czy lustro zamiast pierwotnej funkcji mogą służyć po prostu pięknu. A haft potrafi się pojawić nie tylko na tkaninie.
Asia i Tomek wymarzyli sobie dom pod miastem. Zaprojektowali go dla nich Bartek Bajon i Katarzyna Cynka-Bajon z pracowni PL.architekci. Wyjątkowa bryła łącząca archetypiczny skośny dach z modernistyczną kostką idealnie wpisała się w lokalny kontekst, a młode małżeństwo z dwojgiem dzieci znalazło tu swoje miejsce na Ziemi.
Dział Studio-Line, którego renomę przez dekady budowało 150 projektantów, świętuje 60-lecie. Ten jubileusz to dowód, że manufaktura porcelany Rosenthal potrafi łączyć szacunek do własnej historii ze spojrzeniem w przyszłość wzornictwa.
To będzie magiczna noc. Słowik zaśpiewa serenadę. Ożyją bukiety z poduszek. Czujesz? Pachną latem. A gdy weźmiesz mnie za rękę, spadające gwiazdy obsypią nas spełnionymi pragnieniami.
Do tego, co widzimy w lustrzanym odbiciu, mamy nierzadko wiele zastrzeżeń. Zapomnijmy więc na chwilę o lustrze jako odzwierciedleniu rzeczywistości. Bo jako element dekoracyjny może nas przenieść w iście bajkowe klimaty. I kto jest najpiękniejszy w świecie?
Jak dobrać odpowiedni rozmiar komory zlewozmywaka? Która bateria kuchenna będzie do niej pasowała? Przedstawiamy ciekawe pomysły i wraz z ekspertami radzimy, na co zwrócić uwagę, by strefa zmywania była komfortowa, elegancka i łatwa do utrzymania w czystości.
Mimo że zmywarka na stałe zagościła w większości kuchni, to nadal duet zlewozmywak i bateria jest istotnym elementem trójkąta roboczego. Od czego zatem powinniśmy zacząć komponowanie wygodnej strefy zmywania?
Są przyjemne dla oka, mają pozytywną energię, wprowadzają spokój i harmonię. Kule, koła, okręgi, walce i kształty na nich wzorowane. Minimalistyczne w formie, bogate w treść. Zbliżone do ideału. Lampy jak dmuchane bańki, ręcznie toczone talerze, obłe oparcia odnajdą się w każdym wnętrzu.
Pilnują temperatury, filtrują powietrze, dbają o czystość. Są ciche i eleganckie. Współczesne AGD oddają nam czas i uwalniają głowę. To dobry moment na zabawę z dzieckiem czy relaks z filiżanką ulubionej kawy.
Natrysk – ma zagrać w łazience pierwsze skrzypce czy dyskretnie wtopić się w tło? Przedstawiamy zalety obu rozwiązań i podpowiadamy, jak wykończyć ścianę prysznica, aby doskonale zabezpieczyć ją przed wodą i uzyskać pożądany efekt aranżacyjny.
Może zagrać w łazience pierwsze skrzypce, delikatnie wyróżnić się z tła lub niepozornie w nie wtopić. Ściana prysznica determinuje wygląd natrysku, może nawet modelować całą łazienkową przestrzeń. Dlatego musi współgrać z innymi jej elementami.
Jak wprowadzić do łazienki lekkość i świeżość? Zamknij oczy i wyobraź sobie, że jesteś w bajecznej mydlarni. Na półkach i ladach piętrzą się kolorowe kostki i flakony, wszystko pachnie i kusi – delikatne pastele, opalizujące powierzchnie, soczyste przezroczystości... Na co masz ochotę?
Łazienka – domowa enklawa odpoczynku, zarówno fizycznego, jak i psychicznego. Naturalne materiały, minimalistyczne formy mebli i ceramiki, czysta przestrzeń, ciche AGD i kojący, relaksujący prysznic.
Oto najbardziej elektryzujące filmowe wnętrze ostatnich lat! Hiszpański scenograf Antxón Gómez, stały współpracownik Pedra Almodóvara, w najnowszym filmie mistrza, „Ludzkim głosie”, połączył wszystko, co kochamy: wieloznaczności, wyraziste kompozycje barw, dowcip Ettore Sottsassa z grupy Memphis, modernistyczną lekkość projektów Charlotte Perriand i George'a Nelsona oraz długie, późnopopołudniowe cienie z obrazów Giorgia de Chirico.
Dom odwrócony plecami do ulicy, a otwarty na ogród. To, co na zewnątrz, i to, co wewnątrz, przenika się. Kwiaty mnożą odbicia w szybach. Refleksy wody migocą na suficie tarasu. Cienie roślin zdobią kuchnię. Dobrosąsiedzkie relacje ze wszystkimi stworzeniami odwiedzającymi posesję, małymi i dużymi, jeszcze bardziej zbliżają dom do natury.
17 czerwca podczas konferencji online „Najważniejsze w domu – kuchnia i łazienka” architekci wnętrz i eksperci dyskutowali o trendach w projektowaniu wnętrz w kontekście zmieniających się potrzeb użytkowników oraz najnowszych technologii i materiałów.
Żaluzje fasadowe SkyFlow firmy Aluprof skutecznie chronią wnętrze mieszkania przed nadmiernym nagrzaniem i zapewniają komfort optyczny. Przemyślana konstrukcja systemu pozwala na wykonanie żaluzji o dużych gabarytach i montaż na różnego rodzaju elewacjach, zarówno w budynkach dopiero powstających, jak i już istniejących.
Lodówka Bespoke składa się z indywidualnie zestawianych modułów funkcjonalnych. Co więcej, ma wymienne fronty dostępne w wielu wariantach. Dzięki temu odpowiada na wszelkie potrzeby, również estetyczne. A jednocześnie sprzyja środowisku.
Na to klasyczne pytanie nie ma prostej odpowiedzi. W codziennym pośpiechu na ogół korzysta się z natrysku, ale w weekend przyjemnie jest zażyć relaksu, długo się mocząc. I na co dzień, i od święta dzięki rozwiązaniom marki GROHE komfort użytkownika gładko łączy się z ekologią, a wizyta w domowym spa ma naprawdę piękną oprawę.
Wysmakowane połączenie matowej czerni i różowego złota, szlachetne materiały oraz biżuteryjny kunszt wykonania – oto baterie „Zaffiro” i „Ardesia” nowej polskiej marki FDESIGN, która stawia na trwałość produktów i proekologiczne podejście.