Idy marcowe
W tym roku wiosna nie przychodzi boso i w podskokach. Sielskość zastąpiła klasyczna harmonia, jej rumiane lica – marmurowe dostojeństwo. Ave, Cezar!
W tym roku wiosna nie przychodzi boso i w podskokach. Sielskość zastąpiła klasyczna harmonia, jej rumiane lica – marmurowe dostojeństwo. Ave, Cezar!
W tym roku wiosna nie przychodzi boso i w podskokach. Sielskość zastąpiła klasyczna harmonia, jej rumiane lica – marmurowe dostojeństwo. Ave, Cezar!
W watykańskiej bazylice wielkie poruszenie. Święta Cecylia, patronka organistów, poleruje piszczałki. Święty Piotr szlifuje ząbki w kluczach. Nadchodzi „Nowy papież”. W drugim sezonie serialu wnętrza Pałacu Apostolskiego będą melancholijne i dekadenckie, ciężkie od nałogów, lekkie od miłosnych spojrzeń. Czy stary-młody papież ocknie się z mistycznej drzemki?
Mamy dwie wiadomości. Dobrą i złą. Dobra – zielony fotel tapicerowany najmodniejszym bouclé to hit sezonu! Zła? Kombinezon w grochy także!
Idzie wiosna, miasta się zielenią. O tym, że kontakt z przyrodą ma dobroczynny wpływ na samopoczucie, nikogo przekonywać nie trzeba. Cieszy więc, że zarówno mieszkańcy, jak i władze miast oraz deweloperzy angażują się w projekty, dzięki którym miejskie ekosystemy stają się coraz bardziej zielone i zrównoważone. Być może za dekadę lub dwie polskie metropolie nie będą się kojarzyły z betonową pustynią i smogiem, lecz z czystym powietrzem i bioróżnorodnością – pisze Agata Fijołek, dziennikarka „Dobrego Wnętrza”.
Budynek miał być czarny, zwarty, z płaskim dachem. Skończyło się na podwójnych skosach całych w bieli oraz podzielonej na trzy części bryle z patio pośrodku. Mieszkańcy, Tomek i Lena z synami Szymkiem i Mateuszem, nie żałują zmiany planów – zyskali imponującą przestrzeń blisko natury.
Decyzję o kupnie tego mieszkania Marta i Maciek podjęli, zanim jeszcze weszli do środka. Długo musieli czekać, ale gdy tu zamieszkali, ani przez chwilę nie uważali jej za pochopną. Tym bardziej że Marta Sikorska pomogła im tu stworzyć dom marzeń.
64-metrowe, stylowe mieszkanie nieopodal imprezowej stolicy Warszawy (Hali Koszyki) jest jak przedłużony pocałunek na dzień dobry. Dobre dla singli, dla par, niekoniecznie dla rodziny.
W sercu stolicy, na szczycie wieżowca projektu gwiazdy światowej architektury Daniela Libeskinda, Iza Bucka z Pracowni Projektowej Kraft urządziła elegancki apartament, w którym po suficie toczą się kule, poczciwe boazerie nabierają wielkomiejskiego charakteru, a w łazience czeka na odkrycie żyła złota.
Dobry kompan, który pozwoli zebrać myśli po całym dniu, wyciszyć się, zgromadzić energię i znaleźć antidotum na stresy współczesnego życia.
W dekoracjach wielkanocnych (zwłaszcza gdy dopadnie nas wiosenna euforia) łatwo się zagalopować. Króliczek ma taką śmieszną minkę, a kurczaczki – mięciutkie piórka! Zaklinamy was, zachowajcie czujność. Niech proporcje pomiędzy elegancją a świąteczną słodyczą będą właściwe.
UV-C STERILON FLOW, polskiego producenta Lena Lighting, to bezkonkurencyjne połączenie funkcji i dobrego wzornictwa. Powstał w odpowiedzi na zagrożenie epidemiologiczne, z którym zmaga się dziś każdy z nas. Jego działanie może być jednak wykorzystane dużo szerzej – jako wsparcie dla poprawy jakości powietrza w biurach, hotelach, punktach usługowych i domach. Wykorzystując technologię naświetlania promieniami UV-C (ultrafiolet) niszczy wirusy, bakterie i grzyby znajdujące się w powietrzu i na powierzchniach.
Lustro to dekoracja, która potrafi całkowicie odmienić wnętrze. Oryginalny model zawieszony w odpowiednim miejscu z powodzeniem zastąpi wszelkie inne dekoracje. Lustro Hoko urzeka prostotą, a wysublimowana forma mosiężnego zawiesia dodaje mu lekkości i finezji. Niebanalny, a jednocześnie ponadczasowy design, jakość wykonania i dobór materiałów sprawiają, że lustro Hoko to produkt, opierający się modom i upływowi czasu.
W roku 2020 plebiscyt Design dla Konesera będzie miał odświeżoną formułę – wprowadzamy nowy sposób nominacji produktów. Nie zmieni się jednak to, co najważniejsze – Czytelnicy i jury „Dobrego Wnętrza” wybiorą najlepiej zaprojektowane, funkcjonalne i estetyczne produkty wyróżniające się spośród oferty rynkowej. Plebiscyt Design dla Konesera, zainicjowany w roku 2012 z okazji 15-lecia „Dobrego Wnętrza”, już po raz ósmy promuje doskonały design, piękne i praktyczne rozwiązania, które odwołują się do najlepszych tradycji polskiego i światowego wzornictwa. Zapraszamy do udziału!
Od strony ulicy wielkoformatowe przeszklenie, a za nim aż dwieście czterdzieści metrów przestrzeni kreatywnej w surowej industrialnej szacie. Tu Ina Kashyńska zajmuje się florystyką, a jej mąż Adam tworzy w stali. Bo Lab 07 Showroom to przede wszystkim wyjątkowa pracownia, otwarta również dla gości – zwłaszcza tak pełnych inwencji jak gospodarze.
Słowo „luksus” można rozumieć rozmaicie. Dla jednych to okazałość i przepych, dla innych raczej wysoka jakość i szlachetne materiały. Są też tacy, którzy za luksus poczytują sobie przede wszystkim wygodę. Podpowiadamy, jak te wyobrażenia przenieść do kuchni – nawet niewielkiej – by spełniła najbardziej wygórowane oczekiwania.
Luksus i rozmach, choć nieraz idą w parze, nie są nierozłączne. Kuchnia, nawet niewielka, jeśli jest dopełnieniem eleganckiego salonu, musi dorównać mu klasą. Jak sprawić, by mimo użytkowego charakteru i ograniczonej przestrzeni zawsze prezentowała się szykownie?
Maleńcy mieszkańcy tej wysokoodblaskowej planety każdego ranka wskakują w twarde kombinezony z pozłacanej stali, by anodyzowanymi szuflami odgarnąć gwiezdny pył sprzed swoich siedzib – sferycznych statków o korpusach z mosiądzu. Roje aluminiowych ważek rozwożą im mleko. Złote gęsi parzą kawę.
Zgrabna linia zabudowy skrywa nie tylko wszystkie potrzebne drobiazgi, lecz także całkiem pokaźne zapasy. Z takiej nowoczesnej spiżarni tylko krok do aromatycznej kawy i rozkosznego kawałka domowego ciasta.
Krion, Flumood, Solid Surface to nazwy nowoczesnych materiałów używanych do produkcji urządzeń sanitarnych, które wchodzą do słownika przydatnych terminów wnętrzarskich. W łazience, w dbaniu o naszą higienę, komfort i portfel, połączą siły z deszczowymi strumieniami, perlatorami, sensorowymi włącznikami.
Kolorowe umywalki o niespotykanych kształtach, wanny o ściankach cienkich jak porcelanowa filiżanka. Prysznice o strumieniu jak ciepły, letni deszcz. Powierzchnie brodzików gładkie jak alabaster. Wbrew pozorom współczesne łazienki wcale nie powstały z piany. To jest czysta technologia.
W dobrze zorganizowanej i czystej przestrzeni można odnaleźć równowagę. Odrobina najnowszej technologii ułatwi relaks po trudach codzienności. Wtedy docenimy piękno tego, co nas otacza.
Prostopadłościenna bryła tego domu zdaje się lewitować. Gdy w 1950 r. ta osobliwość pojawiła się na granicy buszu, z pobliskiego Sydney przyjeżdżały ją oglądać tłumy ciekawskich. Pionierski w architekturze Australii projekt jest autorstwa Harry’ego Seidlera, czołowego modernisty południowej półkuli.
Wiemy, jak przystroimy domy na Gwiazdkę 2020! Kolorystykę zdominują odcienie niebieskiego. Skojarzenia z naturą przywołają suche rośliny, świeże owoce, motywy zwierzęce. Trendy podpatrzyliśmy na międzynarodowych targach Christmasworld, w których wzięło udział około tysiąca wystawców.
Jezmonit to typowy milenials, pewny siebie, otwarty na nowe wyzwania, wszechstronnie uzdolniony. Umie zmieniać barwę wraz z upływem czasu. W jego obecności zacierają się granice między tym, co sztuczne, a tym, co naturalne.
A może by tak rzucić wszystko i wyjechać na Warmię? Zasiąść na tarasie z filiżanką herbaty i patrzeć, jak czas płynie. Marzenie!
Szukasz innych wydań ?
Sprawdź archiwum