Tu się gotuje

2019-07-15 13:44 opracowanie: AGATA FIJOŁEK
kuchnia, KC Studio
Autor: materiały prasowe KC Studio W DWÓCH ODSŁONACH Szybkie śniadanie można przygotować i zjeść na wyspie, bo jest tu i zlewozmywak, i płyta indukcyjna, i miejsce, żeby usiąść. Gdy zanosi się na większe gotowanie, zza przypominających boazerię paneli wyłania się wszystko, co kucharzowi może być potrzebne. Projekt KC Studio. www.kcstudio.com.tw

Przygotowanie obiadu dla licznej rodziny, wspólne gotowanie z przyjaciółmi czy smażenie konfitur po klęsce urodzaju przydomowej śliwy to dla kuchni chwile prawdy – okazja, by się przekonać, czego nam brakuje, a co jest niepotrzebne. By zaprojektować kuchnię, która sprosta każdemu wyzwaniu, warto jednak mieć tę wiedzę wcześniej.

Spis treści Dobre Wnętrze 08/2019
nowości / gdzie czas leniwy

Soczysty ogród kolorów Gauguina, w którym design i egzotyczny folklor łaszą się do siebie. W tle słychać pieśni tahitańskich dziewcząt. Tam-tamy wybijają hipnotyczny rytm. Niebezpiecznie uwodzą oleandry, kłujące opuncje. Zapomnij o dystansie, daj się zwieść.

nowości / pomarańczowy

Ostrzegamy! Fuzja koloru i dowcipu nieuchronnie spowoduje reakcję łańcuchową. Powstała w jej wyniku energia znajdzie ujście w postaci wakacyjnych eksplozji i wybuchów dobrego humoru.

nowości / romantyczność

Pleć fantastyczne wieńce z pokrzyw, stokrotek i jaskrów. Przenoś bukiety na meble, ściany. Karmazynowym kwieciem ozdabiaj sukienki. A ważkę zaproś do tańca.

architekci subiektywnie

W jej projektach ważną rolę odgrywają dzieła sztuki. Lubi vintage, który łączy ze współczesnymi motywami. Przedmiotom z przyjemnością nadaje nowe znaczenia poprzez zmianę koloru lub aranżacji. Chętnie stosuje naturalne materiały. Ceni kontakt z przyrodą, dobrą literaturę, film.

dom w krajobrazie

Dom na zboczu Głowy Lwa zaprojektował dla siebie i swojej rodziny Stefan Antoni, szef kapsztadzkiej pracowni SAOTA. By najlepiej wykorzystać stromy teren i widoki na Atlantyk, architekt zdecydował się na eksperyment: postawił wszystko na głowie.

Kolory szlachetne, jakby spalone słońcem. Bogactwo form podpatrzonych w naturze i w warsztatach rzemieślników – falujące fotele, wyplatane i pogniecione klosze, konsole na słoniowych nogach. Kojący spokój i buzująca energia w jednym wnętrzu.

leśna przystań

W letnim domu Gosi i Mateusza, producentki telewizyjnej i specjalisty od marketingu rekrutacyjnego, drzewa wyrastają z tarasu, a od progu ścielą się kobierce z mchu. Ptaki koncertują, z wizytą przychodzą łosie. Gospodarze coraz częściej myślą, żeby zamieszkać tu na stałe.

Tam, gdzie zamiast alarmu budzika słychać śpiew ptaków, gdzie porę spoczynku wyznacza zachodzące słońce, a łosie przychodzą obserwować życie ludzi, rodzi się potrzeba, by stół z surowego drewna przykryć szorstkim lnem.

apartament z historią

Blisko stumetrowy apartament w szczycie odnowionej przedwojennej kamienicy na Powiślu stał się kameralnym gniazdkiem dla rodziny Krzysztofa Gałkowskiego, współtwórcy kultowych stołecznych restauracji Beirut i Kraken.

Nie ma tu uroczego sentymentalizmu tak częstego we wnętrzach urządzonych w stylu vintage. Każdy mebel przeszedł ostrą selekcję, każdy detal musiał zdać egzamin. Tak by osiągnąć porozumienie między czasem przeszłym a przyszłym.

mieszkanie do zadań specjalnych

Studio na Powiślu, choć zaledwie 50-metrowe, sprawia wrażenie przestronnego i zaaranżowanego z rozmachem. To baza właścicieli w centrum miasta. Nie mieszkają tu na stałe, ale zatrzymują się w razie potrzeby.

Świetny projekt funkcjonalny, drewno i klasyki designu. Łagodna kolorystyka, wnętrzarskie triki. Ten apartament nie wybiera się na emeryturę.

letnisko w strefie ciszy

40 km od Olsztyna, w miejscu urokliwym i odludnym, gdzie powietrze jest tak czyste, że można nim dezynfekować rany na kolanach dzieci, Basia i Adam postawili mikrodomek o bryle inspirowanej tradycyjnym warmińskim budynkiem gospodarczym. Nazwali go Sauerwald.

urządzamy / wokół domu

Życie wewnętrzne zostawmy terapeutom. My zajmiemy się tym, co na zewnątrz. Zamieńcie serial na zachód słońca, oświetlenie elektryczne na księżyc i gwiazdy. Weźcie się za ręce i pomilczcie czule. Może terapia okaże się zbędna.

meble / huśtawki

Ciało wprowadzone w lekki ruch podczas bujania na huśtawce odpoczywa. Możemy zastygnąć w pozycji półsiedzącej z książką na kolanach lub od czasu do czasu rozhuśtać mebel i rozmyślać o niebieskich migdałach. Uwaga, można odlecieć!

projekt kuchnia

Ciasnota na blacie, nurkowanie na dno szafki, by wyjąć garnek na makaron, czy brak miejsca na płycie grzewczej w kulminacyjnym momencie przygotowań do świątecznego obiadu – tego wolelibyśmy uniknąć. Urządzenie kuchni na duże gotowanie to wyzwanie. Jak mu sprostać, pytamy projektantkę i ekspertkę od AGD.

Przygotowanie obiadu dla licznej rodziny, wspólne gotowanie z przyjaciółmi czy smażenie konfitur po klęsce urodzaju przydomowej śliwy to dla kuchni chwile prawdy – okazja, by się przekonać, czego nam brakuje, a co jest niepotrzebne. By zaprojektować kuchnię, która sprosta każdemu wyzwaniu, warto jednak mieć tę wiedzę wcześniej.

Pudrowy róż w połączeniu z pełnymi werwy odcieniami niebieskiego i zieleni to hit sezonu, do tego drewno, stal, lastriko i proste, geometryczne formy. Przybory i akcesoria w modnych kolorach oraz wykonane z materiałów en vogue dodadzą aranżacji kuchni świeżości i pogody.

Dzielimy się na kuchennych introwertyków i ekstrawertyków. Ci pierwsi inwestują w systemy przechowywania i AGD do zabudowy. Drudzy zamieniają szafki na półki i eksponują kuchenne akcesoria.

projekt łazienka

W pokoju kąpielowym umeblowanym jak salon z prawdziwego zdarzenia tym razem celebrujemy przestrzeń wokół umywalki. Dzięki pracy najlepszych projektantów ceramika coraz ciekawiej komponuje się z pozostałymi elementami wyposażenia, a dawne wzory zyskują zupełnie nowe interpretacje.

Projektanci kładą dziś nacisk na personalizację. Kształt, kolor umywalki i baterii, materiały, z których są wykonane, nadają łazience charakter, a użytkownikowi pozwalają wyrazić indywidualność. Ale to nie wszystko. Liczy się też harmonijne zintegrowanie poszczególnych elementów aranżacji, interakcja z otoczeniem.

Przysiądź na wygodnym krześle, stąpaj boso po miękkim, kolorowym dywanie, a z głośników niech płynie twoja ulubiona muzyka. Bo łazienka to coś więcej niż miejsce na oczywiste meble i niezbędne dodatki.

W tym sezonie umywalki lewitują. Umieszczamy je na szafkach podwieszanych i blatach. W modzie są też cienkie metalowe nóżki mebli łazienkowych. Wszystko po to, by było lekko i praktycznie.

art & craft

Pan Wróbel, pani Sikorska – ludzie o ptasich nazwiskach – to oni najczęściej kupują figurki robione własnoręcznie przez architekta Marcina Skalskiego w jego Kuźni Skały. Formy ptaszków nie zaprojektował w programie AutoCAD, lecz wypracował ją metodą prób i błędów. Dziś jego figurki dobrze znają miłośnicy designu w Polsce i za granicą.

rozmowa / giuseppe vigano

Ze światowej sławy włoskim projektantem Giuseppe Vigano spotkaliśmy się podczas premiery nowej ekspozycji marki Arketipo w warszawskiej Galerii Heban. Z designerem, który był gościem specjalnym wydarzenia, rozmawiamy o florenckim rzemiośle, kompleksowym podejściu do projektowania, uczuciach, które mu towarzyszą, i domu laboratorium.

zwiedzamy / manitoga

Na cześć pierwszych indiańskich gospodarzy swoją posiadłość w leśnej głuszy nazwał Manitoga. Chciał, by w jego domu leżały wielkie głazy, by strop podpierany był przez pień cedru, a dach porastała trawa. Amerykański projektant Russel Wright był radykalnym zwolennikiem bliskości człowieka i przyrody. Budując dom, poznawał gatunki lokalnych roślin, pochodzenie skał, rodzaje gleby.

projektanci / sonia bąk

Sonia Bąk-Tokarska dąży w swoich projektach do syntezy i używania jak najmniejszej liczby środków. Bliska jest jej estetyka japońska. Prace artystki prezentowane były podczas tegorocznego Łódź Design Festival na wystawie „Praga na wzór. Projektowanie z rzemiosłem”.

blogi

Magda: Radio głośniej, ciszej, durne te reklamy. Klima mocniej, lepiej otwórz okno. Zjedź na prawy pas albo przyspiesz. Siusiu dopiero za Kielcami. Piotr: Zastanawiałem się, dokąd jeżdżą na wakacje ludzie, którzy mieszkają w ciepłych krajach. No to mam odpowiedź. Teraz sam mieszkam w ciepłym kraju. 31, 34… no nie! Już 37°C? W Milanówku?

design dla konesera

Plebiscyt DESIGN DLA KONESERA już po raz siódmy promuje najlepszy design. Prezentujemy nowości na rynku wnętrzarskim – piękne i funkcjonalne rozwiązania, które nawiązują do znakomitych tradycji polskiego wzornictwa i najważniejszych światowych dokonań. W sierpniu czytelnicy i jury „Dobrego Wnętrza” wybierają najciekawsze, najpiękniejsze i najbardziej innowacyjne produkty w kategoriach MEBLE oraz ZDROWY DOM. Zapraszamy do głosowania!

Od doboru materiałów wykończeniowych zależą klasa i klimat wnętrza. Dekoracje i dodatki zaś podkreślą jego styl. Zanim zaprezentujemy nominacje w tych kategoriach, poznajmy najnowsze trendy.

dobre adresy

Ekskluzywna winiarka dla smakoszy, materac dla spragnionych wygody, a może osobista kompozycja plakatów dla wszystkich, którzy chcą wyrazić swoją osobowość? Wybierz coś dla siebie!

Projekty Tomka Rygalika, Macieja Zienia czy Oskara Zięty? Oto miejsca, w który można zobaczyć kolekcje stworzone przez czołowych polskich projektantów i nie tylko!

Te projekty Was zainspirują: ekstrawagancka lampa, wielkoformatowe płytki niczym obraz ścienny i wystawa plakatów w Galerii Retroawangardy.

reinterpretacje

Długo traktowano je jak betonowe odpowiedniki agresywnego, zielonego kolosa Hulka z komiksów. Dziś brutalistyczne budynki znów są kochane. „Ratujmy betonowe monstra” – zachęcają eksperci i społecznicy. Masywne formy oswaja wzornictwo.

Szukasz innych wydań ?

Sprawdź archiwum